Jak to jest – wirusowe zapalenie wątroby c

Z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, że istnieje wiele różnych chorób, przed którymi w miarę możliwości powinniśmy się bronić. Tym bardziej, że wiele z nich może wywoływać niepożądane skutki, a co gorsza czasami jesteśmy skazani na nie do końca życia, ponieważ trudno jest je wyleczyć. Oczywiście jeśli tylko jest taka możliwość, to powinniśmy korzystać ze szczepień, które mają za zadanie chronić nas przed tymi chorobami.

Jeśli jednak nie zostały jeszcze opracowane odpowiednie szczepienia, to powinniśmy wiedzieć, jakich sytuacji unikać, tak aby zmniejszyć ryzyko, że zachorujemy na daną chorobę.

Wirusowe zapalenie wątroby typu C

Jedną z chorób, które potrafią być niezwykle groźne, a przed którymi jednocześnie nie możemy się bronić za pomocą szczepień, jest wirusowe zapalenie wątroby typu C. To jeden z typów tej choroby, ponieważ możemy mieć do czynienia jeszcze z typem A, B, D i E.

Niestety, o ile przed typem A, B i pośrednio D możemy się chronić za pomocą szczepień, a typ E praktycznie u nas nie występuje, o tyle w przypadku typu C, skazani jesteśmy na naszą ostrożność. Nie mamy tutaj żadnych szczepień, a zarażenie się wirusowym zapaleniem wątroby typu C naprawdę nie jest trudne. Wystarczy kontakt z niewielką ilością krwi, która jest zakażona tym wirusem, a już istnieje prawdopodobieństwo, że zostaniemy zarażeni, zwłaszcza jeśli podczas tego kontaktu doszło do rozerwania naszej powłoki skórnej i powstania ranki.

Gdzie można się zarazić?

Zastanawiamy się gdzie i w jaki sposób możemy się zarazić wirusowym zapaleniem wątroby typu C? Przede wszystkim poprzez kontakt z narzędziami, które nie zostały w odpowiedni sposób wysterylizowane. To oznacza, że możemy się zarazić podczas zabiegu medycznego, u stomatologa, kosmetyczki, fryzjera czy tatuażysty. Co więcej zarazić się możemy także poprzez stosunek seksualny, jednak należy tutaj zaznaczyć, że choć takie przypadki się zdarzają, to jednak znajdują się one w mniejszości.

W przeważającej większości, to właśnie zabrudzone narzędzia są przyczyną zarażenia wirusowym zapaleniem wątroby typu C. Tym bardziej, że choroba ta przez długi czas może nie dawać żadnych objawów, a to oznacza, że osoba chora nawet nie będzie sobie zdawała sprawy z jej istnienia. Zwłaszcza, że zaraża na kilka dni przed pojawieniem się objawów.

Warto mieć wiedzę na temat wirusowego zapalenia wątroby typu C. Szczególnie, że bronić się przed nim możemy tylko poprzez nasze odpowiedzialne zachowanie, jak np. unikanie podejrzanych studiów tatuaży, tutaj nie pomogą żadne szczepienia.

polecamy bardzo DERMOSAN N R o wyjątkowym działaniu