Wirusowe zapalenie wątroby leczenie zależy od typu

Wystarczy chociaż trochę zagłębić się w zagadnienia związane z wirusowym zapaleniem wątroby, aby wiedzieć, że możemy mieć do czynienia z różnymi jego typami. Możemy mieć typ A, B, C, D i E. Każdy z nich roznoszony jest w inny sposób, a to też oznacza, że w inny sposób odpowiadają na leczenie. Dlatego też, nie wystarczy stwierdzenie, że naszym problemem jest wirusowe zapalenie wątroby. Jeśli nie będziemy dokładnie wiedzieli, który typ nosimy w swoim ciele, to nie będziemy mogli podjąć odpowiednich działań mających pomóc nam powrócić do pełni zdrowia.

Jakie rozwiązania?

Oczywiście zanim zostanie podjęte odpowiednie leczenie, najpierw musi być przeprowadzone właściwe rozpoznanie.

Najczęściej wykonuje się badania krwi, bo to one mogą nam powiedzieć na jaki typ wirusowego zapalenia wątroby chorujemy. Później też należy sprawdzić w jakim stadium jest choroba i jakie spustoszenie zrobiła już w naszym organizmie. Jeśli okaże się, że mamy w sobie wzw typu A, to zalecane będzie leżenie w łóżku, odpoczynek, ograniczenie aktywności fizycznej, jak i stosowanie lekkiej diety, która nie będzie obciążała naszej wątroby. W przypadku wirusowego zapalenia wątroby typu B, również będzie zalecany odpoczynek, właściwa dieta i ograniczenie aktywności fizycznej, ale będziemy mieli też zaproponowane odpowiednie leki, takie jak lamiwudyna i interferon alfa. Będą one miały za zadanie ograniczenie rozmnażania się wirusa, tak aby nie doszło do rozwoju nowotworu czy marskości wątroby.

Jak to jest przy innych typach?

Jeśli chodzi o wirusowe zapalenie wątroby typu C, to tutaj poza odpoczynkiem proponowany będzie nam również interferon, a jeśli okaże się, że mamy już postać przewlekłą choroby, to dojdzie do niego jeszcze rybawiryna.

One także mają za zadanie spowolnić rozmnażanie się komórek i nie dopuścić do rozwoju marskości wątroby. Trochę inaczej wygląda sprawa z typem D, bo choć może się on rozwijać tylko w połączeniu z typem B, to jednak nie działają na niego te same leki. Można tutaj stosować interferon, jednak szansa na to, że zadziała wynosi około 20%. Co gorsza, przy tym typie nawet przeszczep może się okazać niewystarczający, a to dlatego, że może dojść do zakażenia przeszczepionego organu. Bez względu na to, na jaki typ wirusowego zapalenia wątroby chorujemy, musimy pamiętać, że zawsze ważna jest dieta. Lekkostrawna, bez ostrych przypraw, tak aby nie obciążać dodatkowo wątroby.

Z tego też powodu należy kategorycznie odstawić alkohol i tytoń, bo one również nie będą dobrze wpływały na naszą osłabioną wątrobę.

nowy produkt o nazwie Corega Super Mocny postawi cię na nogi